info@venten.ee  +372 668 23 21

ToolBOSSi abil ei jää töö tegemine kõrvaliste asjade taha ja saame energia fokusseerida põhitegevusele

 

Miks otsustasite ToolBOSSi kasutusele võtta?

Mõttest olime rääkinud pikalt. Saime aru, et see on kindel tulevikusuund, sest ka mitmed meie kliendid kasutasid sarnaseid lahendusi. Kasvanud finantsilisele võimekusele järgnes ostuotsus üsna kiirelt. Võrreldes turul olevate alternatiividega eelistasime Ventenit, sest teadsime, et nende toe peale saab kindel olla kogu protsessi vältel.

Probleemid, mida läksime ToolBOSSiga lahendama olid tööriistade olemasolu tagamine ja sellega seotud ajakulu. Reaalsuses hakkas esimene probleem lahenema juba enne ToolBOSSi tulekut, sest paljud tarnijad (sh Venten) suudavad tööriistu vajadusel äärmiselt kiiresti tarnida (samaks või järgmiseks tööpäevaks). Korduvad protsessid nagu inventuuri tegemine, kauba ostmine, hinna välja selgitamine ja kauplemine olid need, mida soovisime lihtsustada ja automatiseerida. Ise arvestasime, et kui ToolBOSS hoiab paar tundi vahetusevanema tööaega nädalas kokku, siis on selle kuumakse end juba õigustanud ning paari aasta jooksul investeering ennast tagasi teeninud.

Üllatuseks ka meile endile, oleme täies mahus kasutanud ära ToolBOSSi lisakappide võimaluse, kus hoiustame kontoritarbeid ja isikukaitsevahendeid. Varem pidi keegi varustaja töö enda õlule võtma ja korraga kõik Tartu poed läbi käima, ostma prille, markereid jne. ToolBOSSi abil ei jää töö tegemine kõrvaliste asjade taha ja saame energia fokusseerida oma põhitegevusele.

 

Kas ToolBOSS on hetkel kasutusel 100%-lise võimekusega?

Eks kuskil 25% ulatuses on ikkagi hetkel veel kasutamata, aga kuuldavasti oleme juurutamisega paljudest tublimad olnud. Oleme paari kuuga sinna pannud 400-500 artiklit. Kõige aeganõudvam ongi juurutamisprotsess ise, sest iga artikli puhul tuleb mõelda milline konkreetne tööriist valida, kelle käest, mis hinnaga, mitu tükki laos hoida, mis intervalliga juurde tellida jne. Esimesel kuul tegeles juurutamisega Aleksandr Ventenist, aga hiljem võtsime ise üle. Asi on selles, et teatud otsused peab siiski tegema inimene ettevõtte seest ning lisaks olema piisavalt pädev, et protsessid hästi läbi mõelda.

Ise oleme väga rahul, et suurem osa asjadest on praeguseks sees. Väga ootame, et jõuaks juba ka statistika funktsiooni kasutama hakata. Loodame leida suurimad kulukohad ja seeläbi ka kõige kriitilisemad ja kiiremad kokkuhoiu võimalused. Täit tõde me seega hetkel oma tööriistakulu kohta veel ei tea, aga õige pea.

Kuidas olete ToolBOSSiga rahul ja kellele soovitaksite?

Oleme ToolBOSSiga kokkuvõttes väga rahul ja eriti sellega, et tänu pakutavale liisingumaksele on see kõigile jõukohane. Arvan, et me ise kartsime ToolBOSSi soetamist liialt. Oleksime võinud selle otsuse vastu võtta varem, sest ega tegelikult ei pea olema automaatlao soetamiseks nii suur ettevõte kui me ise. Allhanke laoga tekkiv rahaline puhver ja ajaline võit on asjad, mis end väga kiirelt ära tasuvad. Tänu eelnevalt mainitud liisinguvõimalusele maksab kapp enda eest põhimõtteliselt ise. Mida peab küll arvestama on see, et juurutamisperioodil peab olema inimene, kes vähemalt 30% ajast saab sellega tegeleda. Kui süsteemi tööle ei pane, on see masina nurka ostmine.

Omalt poolt oleme kindlasti juurutamisprotsessi suuremamahuliselt ette võtnud kui teised. Näiteks Venteni enda sõnul 95% firmadest ei kasuta automaatlao juures tootepilte, aga meie oleme need kõigile oma 400-500-le tootele lisanud. See omakorda teeb süsteemi eriti intuitiivseks ja uutele töötajatele ei pea tegema eraldi koolitust. Kasutajakogemus ning seadistamine on lihtsad ja 15- minutiga õpitavad.

Vaata, mis oli Radius Machiningu kogemus:

Huvi korral võta ühendust – Toomas Tammer, tel: +372 5353 4964, e-post: toomas@venten.ee